Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Oferta finansowa WFOŚiGW w Szczecinie oraz NFOŚiGW. Za nami spotkanie informacyjne w Zalesiu

   

Ponad sto osób – przedstawicieli między innymi samorządu, nadleśnictw, świata nauki i biznesu – wzięło udział w spotkaniu informacyjnym, które 26 marca WFOŚiGW w Szczecinie zorganizował w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie cykliczne spotkania informacyjne organizuje nieprzerwanie od 2010 roku. Spotkanie w Zalesiu było okazją do zaprezentowania nowych możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne – zarówno ze środków szczecińskiego Funduszu, jak i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
- By skutecznie chronić środowisko niezbędne jest atrakcyjne finansowanie, oferowane przez Fundusz, ale także duża aktywność Państwa – beneficjentów – w ubieganiu się o środki – mówił w trakcie powitania Radosław Grzegorczyk – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Do aplikowania o środki Funduszu na działania proekologiczne zachęcał Paweł Mirowski – Zastępca Prezesa Zarządu - Jako Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wspieramy cały wachlarz projektów: od wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, przez montaż instalacji energii odnawialnej, elektromobilność, usuwanie azbestu, likwidację barszczu Sosnowskiego, aż po Edukację Ekologiczną i Ochronę Przyrody.
 
Możliwości pozyskania wsparcia ze środków Narodowego Funduszu – między innymi na działania dotyczące ochrony powierzchni ziemi – przedstawiła Katarzyna Zaczek – p.o. Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody i Edukacji Ekologicznej NFOŚiGW. O programach realizowanych przez WFOŚiGW w Szczecinie, a także o nowych zasadach udzielania dofinasowania informował Sebastian Kaczmarek – Dyrektor ds. Środków Krajowych szczecińskiego Funduszu.
 
Ważnym punktem konferencji w Zalesiu była prezentacja dobrych praktyk dotyczących składania wniosków w ramach Edukacji Ekologicznej i Ochrony Przyrody. O tegorocznym naborze na tego typu zadania mówił Andrzej Grzana – Specjalista ds. techniczno-branżowych WFOŚiGW w Szczecinie.
 
Podczas spotkania realizowane działania zaprezentowali również beneficjenci, w tym Nadleśnictwo Gryfino, którego pracownicy informowali o projektach dotyczących edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Szczegółowe informacje na temat promocji obszarów Natura 2000 w naszym województwie przedstawili eksperci Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu i wziąć udział w pokazach naukowych, przygotowanych przez edukatorów TOEE.
 
W trakcie konferencji konsultacji merytorycznych na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii, termomodernizacji i efektywności energetycznej udzielali Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie.

Prezentacje ze spotkania w TOEE w Zalesiu 26.03.2018r.
01. K. Zaczek - Oferta NFOŚiGW EE i OP
02. K. Zaczek - Ochrona powierzchni ziemi
03. S. Kaczmarek - Finansowanie zadań
04. A. Grzana - Dofinansowanie zadań z zakresu EE i OP
05. L. Kmiecińska - Nadleśnictwo Gryfino
06. A. Suchta - Natura 2000
07. B. Gąsiorowska - DrawaLife+
08. G. Kalicka - TOEE w Zalesiu

...