Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Szkolenie z efektywności energetycznej i OZE dla pracowników socjalnych

   

Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie 22 listopada br. przeprowadzili szkolenie adresowane do pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej. Jakie są zasady efektywności energetycznej i dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii – tego dowiedzieli się uczestnicy spotkania w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
 
Uczestnikom szkolenia zostały przedstawione możliwości finansowania montażu instalacji OZE i prac termomodernizacyjnych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wśród zagadnień znalazły się także m.in. przykłady nieprawidłowego postępowania w zakresie zaopatrzenia w ciepło lub zużycia energii i skutki takich zachowań; informacje jak odczytywać dane na fakturach za energię czy prezentacja możliwości dofinansowania przedsięwzięć w zakresie EE i OZE w budownictwie.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego i mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” poddziałanie 1.3.3, działanie 1.3 „Wsparcie efektywności energetycznej w budynkach”, I Oś priorytetowa „Zmniejszenie emisyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Z fachowego wsparcia w ramach Systemu Doradztwa Energetycznego mogą skorzystać samorządy, przedsiębiorcy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby fizyczne. Czworo doradców z WFOŚiGW w Szczecinie informuje o korzyściach stosowania odnawialnych źródeł energii, co pozwala obniżyć wysokość rachunków za prąd i uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii. Do zadań doradców należy także wspieranie samorządów w tworzeniu Planów Gospodarki Niskoemisyjnej.

Do końca października 2017 roku Doradcy Energetyczni szczecińskiego Funduszu udzielili łącznie niemal 1100 konsultacji merytorycznych i ponad 700 porad dotyczących możliwości zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł oraz efektywności energetycznej. Wsparciem doradczym objętych było 21 inwestycji w zakresie EE i OZE, a także 105 Planów Gospodarki Niskoemisyjnej. Doradcy zrealizowali także 52 działania edukacyjno-szkoleniowe oraz ponad 100 informacyjno-promocyjnych (m.in. organizacja spotkań i konferencji oraz udział w targach), w których wzięło udział ponad 1600 osób.


...