Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Wizyta pracownika Radia Szczecin – daleka od dobrych standardów dziennikarstwa

   

Dziennikarz Radia Szczecin – Kamil Nieradka w towarzystwie redaktora Gazety Polskiej Codziennie – Tomasza Duklanowskiego w dniu 24 marca br. przyszedł do siedziby WFOŚiGW w Szczecinie i w sposób daleki od dobrych praktyk pracy w mediach, próbował uzyskać wypowiedź do przygotowywanego przez siebie materiału. Wyżej wymieniony dziennikarz w sposób niegrzeczny i arogancki podjął rozmowę z Moniką Bochenko - Dyrektor ds. Administracji i Promocji Funduszu
 
Pytania zadawane przez dziennikarza były stawiane z tezą. Jednocześnie nie było szansy na przedstawienie naszych poglądów.
 
Rozmowa dotyczyła wydania przez WFOŚiGW w Szczecinie książki zatytułowanej „Czas wielkich inwestycji środowiskowych 2008-2017” oraz publikacji, gromadzącej w trzech tomach wszystkie dotychczasowe numery biuletynu Naturalnie, przygotowywanego i dystrybuowanego od 9 lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zachowanie dziennikarzy sprawiało wrażenie, jakby przyszli po wypowiedź, mającą na celu udowodnienie i potwierdzenie wcześniej założonej tezy. Najpierw nie reagowali na kulturalną i delikatną prośbę zakończenia rozmowy; później nie chcieli przyjąć argumentów Rozmówcy, zadając pytania w trybie oceniającym i w sposób nacechowany emocjonalnie.
 
Jednocześnie informujemy, że WFOŚiGW w Szczecinie pozostaje w sporze sądowym z Radiem Szczecin. Nie będziemy udzielać wypowiedzi dziennikarzom Radia Szczecin oraz Gazety Polskiej do czasu rozstrzygnięcia postępowania sądowego.

Nagranie rozmowy z dnia 24.03.2017r.
...