Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

OSP Wołczkowo z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

Jest dostosowany do akcji poszukiwawczo-ratowniczych, pracy przy katastrofach budowlanych, gruzowiskach i osuwiskach, wybuchach gazu, dużych pożarach czy wypadkach drogowych. Nowy wóz, kupiony dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego, 18 maca br. trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej Wołczkowo
 
Jeden z najnowocześniejszych tego typu pojazdów w naszym województwie to mobilne centrum dowodzenia, przystosowane do przewożenia psów poszukiwawczych. Samochód otrzymała Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo. Wartość całkowita projektu „Zakup nowoczesnego wozu pożarniczego z systemem radiokomunikacji przez Ochotniczą Straż Pożarną Wołczkowo” to niespełna 410 tysięcy złotych, a niespełna 350 tys. zł to dotacja w ramach RPO WZ 2014-2020. Instytucją Pośredniczącą dla tego projektu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
 
Dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach RPO WZ, nowe wozy trafią także do jednostek OSP w Dygowie, Sulimierzu, Niedalinie, Lubieszewie oraz Dziwnowie. Koszt samochodów ratowniczo-gaśniczych to ponad 3 mln 370 tys. zł.


Fot. Archiwum OSP Wołczkowo.
 
...