Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Ochrona powietrza - tematem numeru nowego biuletynu Naturalnie

   

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania biuletynu Naturalnie. Wśród tematów m.in. ochrona powietrza i możliwości jej finansowania, ekologiczny transport i eco-driving, a także możliwości pozyskania dofinansowania na prace termomodernizacyjne z RPO WZ 2014-2020

Około 48 tysięcy osób rocznie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza. Niska emisja stała się tematem, który w ostatnich tygodniach nie schodzi z czołówek gazet i portali internetowych. Nic dziwnego – jakość powietrza, którym oddychamy, w niektórych miejscach pozostawia wiele do życzenia. Aż 16 polskich miast w ciągu zaledwie 46 dni stycznia i lutego wykorzystało dopuszczalny limit emisji pyłów zawieszonych na cały 2017 rok! W zachodniopomorskim przekroczenia nie są tak znaczne, jak chociażby w Małopolsce czy na Śląsku. Nie zmienia to jednak faktu, że o stan atmosfery w naszym regionie trzeba cały czas dbać. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie od lat podejmuje skuteczne działania w tym zakresie. To między innymi wprowadzona pod koniec zeszłego roku możliwość umorzenia 50% kwoty pożyczki na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. O groźnym dla zdrowia smogu i o tym, jak finansujemy ochronę powietrza – możecie Państwo przeczytać na stronach najnowszego wydania Naturalnie.
 
W trosce o jakość powietrza umożliwiliśmy beneficjentom aplikowanie o środki na zakup pojazdów elektrycznych. W nowym biuletynie stawiamy pytanie: czy samochody bezemisyjne to przyszłość motoryzacji i – razem z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie - podpowiadamy, jak jeździć ekologicznie, ale również oszczędnie.
 
Ochrona powietrza to nie tylko wsparcie wymiany źródeł ciepła i przyjazny środowisku transport, ale także promowanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dzięki współpracy z Funduszem kolejni beneficjenci podpisali umowy na budowę instalacji fotowoltaicznych. Dofinansowanie ze środków unijnych przełoży się na wymierny efekt ekologiczny w postaci redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
 
W nowym Naturalnie prezentujemy także dobre praktyki dotyczące realizacji programu PROSUMENT. W naszym biuletynie przeczytacie Państwo także m.in. o wsparciu, jakiego WFOŚiGW udziela Straży Pożarnej. Wrócimy też do VIII Konferencji dla beneficjentów na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
 
Zapraszam do lektury!
 
Jacek Chrzanowski
 
Prezes Zarządu
WFOŚiGW w Szczecinie
...