Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Międzynarodowe Forum Ekologiczne - po raz drugi w Kołobrzegu

   

Od 16 do 18 września 2015 roku w Kołobrzegu odbywa się II edycja Międzynarodowego Forum Ekologicznego. Organizatorem jest Polska Fundacja Ekologiczna. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Program podzielony został na cztery główne bloki tematyczne: OZE i Energetyka, Gospodarka Wodna, Gospodarka Odpadami i Edukacja Ekologiczna. W trakcie trzech dni obrad blisko 80 prelegentów zabierze głos w 15 panelach. Uczestnicy Forum poznają m.in. legislacyjne warunki rozwoju OZE, nowoczesne technologie wytwarzania i magazynowania energii, metody utylizacji odpadów w Europie i na świecie. Wezmą także udział w debatach dotyczących ekologicznych miast i gmin oraz w dwóch Galach Wieczornych.

W trakcie II Międzynarodowego Forum Ekologicznego działa EKO Strefa, przygotowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na miejscu osoby zainteresowane OZE mogą zdobyć informacje na temat programu PROSUMENT, a najmłodsi - wziąć udział w ekologicznych konkursach.

Zarówno uczestnicy Forum, jak i prelegenci to przedstawiciele środowisk ekologicznych reprezentujący państwa Unii Europejskiej.  W programie zaplanowano także polsko - niemiecki Krąg Gospodarczy, dotyczący wymiany doświadczeń przedsiębiorców w zakresie wprowadzania zmian legislacyjnych dotyczących OZE.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum będą Targi Ekologiczne EKO Kołobrzeg, skierowane głównie do branży energetycznej, budowlanej i szeroko rozumianego sektora ochrony środowiska. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. Spodziewany jest udział 120 wystawców, którzy zaprezentują osiągnięcia naukowe i technologiczne m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii, gospodarki komunalnej, czy budownictwa ekologicznego. W ramach Targów zorganizowane zostanie także Centrum Informacyjne Finansowania Inwestycji Proekologicznych, w którym eksperci będą udzielali informacji na temat form finansowania inwestycji ekologicznych. Wszystkich odwiedzających Targi oraz uczestników Forum zaprosimy ponadto na Panel Technologiczny, dotyczący praktycznego wykorzystania technologii.

Szczegółowe informacje na temat II Międzynarodowego Forum Ekologicznego znajdują się na stronie www.forum-ekologiczne.pl
...