Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Targi Rolne „Agro Pomerania” – po raz 28. odbyły się w Barzkowicach

   

Zakończyły się XXVIII Targi Rolne „Agro Pomerania” w Barzkowicach. Od 11 do 13 września 2015r. Ekostrefę, przygotowaną przez WFOŚiGW w Szczecinie, odwiedziły setki osób, zainteresowanych ekologią

WFOŚiGW w Szczecinie do Ekostrefy zaprosił Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policję, Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. Stoisko Funduszu cieszyło się dużą popularnością. Odwiedzały je osoby, zainteresowane dofinansowaniem montażu instalacji OZE w ramach programu Prosument. Nie brakowało też najmłodszych, którzy – w zamian za poprawne odpowiedzi na ekologiczne pytania – otrzymywali nagrody.

Wśród atrakcji Targów było uroczyste spotkanie wystawców, podczas którego nagrodę Sejmu RP dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie odebrał Zastępca Prezesa Zarządu – Radosław Mackiewicz. Fundusz wyróżnił Najlepszą Firmę Targów. Nagroda trafiła do spółki Agromarket Sp. z o. o. Wiewiecko, której działalność, polegająca między innymi na produkcji energii elektrycznej i cieplnej z biogazu pochodzącego z surowców odnawialnych, przyczynia się nie tylko do poprawy stanu środowiska na Pomorzu Zachodnim, ale także promuje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas Targów prezentowali się wystawcy związani z branżą rolniczą, producenci tradycyjnej żywności, maszyn rolniczych czy hodowcy zwierząt. W programie 28. Edycji Targów były także m. in. biegi przełajowe dla uczniów, dofinansowane przez WFOŚiGW w Szczecinie. Nagrody najlepszym biegaczom wręczał przedstawiciel Funduszu - Andrzej Grzana. W ramach Targów WFOŚiGW w Szczecinie zorganizował także konferencję na temat programu Prosument, Banków Spółdzielczych, a także usuwania Barszczu Sosnowskiego.

Partnerem Ekologicznym Targów był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

...