Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

WFOŚiGW w Szczecinie w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

   

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wraz z Komendą Wojewódzką Policji prowadzą projekt: „WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE”. Ma on poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

W spotkaniu, które 26 sierpnia 2015r. odbyło się w sali konferencyjnej KWP w Szczecinie wzięli udział: Sebastian Kaczmarek – Dyrektor ds. Środków Krajowych WFOŚiGW w Szczecinie, insp. Piotr Ostrowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz mł. insp. Grzegorz Sudakow - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

„WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE” jest kolejną kampanią WFOŚiGW w Szczecinie oraz KWP, która łączy zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze z edukacją ekologiczną uczestników ruchu drogowego. Celem kampanii jest promowanie rowerów jako ekologicznych środków transportu, które mogą być alternatywą dla zanieczyszczających środowisko pojazdów silnikowych. Projekt ma na celu także edukację pieszych i rowerzystów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. By poprawić bezpieczeństwo – do niechronionych uczestników ruchu drogowego trafią elementy odblaskowe: torby, kamizelki, zawieszki, pokrowce na plecaki, samozaciskowe opaski odblaskowe, odblaski na szprychy rowerowe, lampki oraz dzwonki rowerowe. W ramach projektu zostaną zorganizowane również szkolenia dla policjantów, a także spotkania profilaktyczne z mieszkańcami – między innymi w szkołach i na imprezach plenerowych.

Koszt realizacji projektu to 200 tys. zł. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wyniosła 150 tys. zł.

Zdjęcia: KWP w Szczecinie


...