Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Konkurs Ministra Środowiska "Pokaż, że Twój produkt jest eko!"

   

Minister Środowiska zaprasza do II edycji konkursu Eco Design 2015. Jest on skierowany do producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Produkt eko to taki, który został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska naturalnego. Ekologiczne samochody, maszyny o niskim zużyciu energii, budownictwo pasywne czy meble z surowców pochodzących z recyklingu – to tylko przykłady.

Projektowanie przyjazne środowisku jest możliwe praktycznie w każdej dziedzinie. Udowodniły to rozwiązania zgłoszone do I edycji konkursu. Do rywalizacji o tytuł „Eco Design 2014” zgłoszono 72 produkty z różnych dziedzin, w tym z obszarów budownictwa zrównoważonego, oświetlenia, branży odzieżowej czy dziecięcej. Jestem przekonany, że i tym razem spotkamy się z innowacyjnymi, estetycznymi i przyjaznymi środowisku rozwiązaniami – mówi minister Maciej Grabowski.

Produkty Eco Design należy zgłaszać do 18 września 2015 r. Rozwiązania finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu, w dniach 27-30 października 2015 r., podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM.

Więcej informacji o konkursie dostępne na stronie Ministerstwa Środowiska.

Konkurs sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

...