Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

Szczecinianie bardziej eko!

   

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Ekostrefa WFOŚiGW, która działała przy szczecińskiej katedrze podczas Jarmarku Jakubowego. Odwiedzający mogli wziąć udział w konkursach na temat ochrony środowiska i dowiedzieć się, jak żyć w zgodzie z naturą

 


WFOŚiGW w Szczecinie zaprosił szczecinian do Ekostrefy. Oprócz Funduszu – prezentowały się tam także między innymi: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w zakresie energii odnawialnej w Ostoi, Stacja Brzegowa Uniwersytetu Szczecińskiego Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.
 
Szczecinianie chętnie odwiedzali stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pytali między innymi o program Prosument, dzięki któremu osoby fizyczne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą sfinansować montaż instalacji, wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii. Oprócz tego najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach, sprawdzających wiedzę z ekologii - między innymi na temat segregacji odpadów, zwierząt chronionych czy polskich Parków Narodowych. W zamian za poprawne odpowiedzi na pytania i rozwiązane rebusy – najmłodsi otrzymywali nagrody. To między innymi ekologiczne torby na zakupy, wiatraczki, baloniki czy pokrowce na plecaki, dzięki którym uczniowie będą lepiej widoczni w drodze do szkoły.

Ekostrefa WFOŚiGW w Szczecinie – miejsce promocji zachowań proekologicznych - działała na Jarmarku Jakubowym już kolejny raz. Sam Jarmark odbywa się od 7 lat. Podczas niego prezentują się producenci naturalnej żywności i twórcy rękodzieła z różnych stron Polski. Partnerem wydarzenia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

...