Zalogowany jako: Gość     Strona WFOŚ
Panel logowania
Użytkownik:
Hasło:


Zapomniałem hasła
...

EKO-PIKNIK – w trosce o ekologię i bezpieczeństwo

   

EKO-PIKNIK pod hasłem: "Ekologiczne i bezpieczne zachowania na wodzie" odbył się 11 lipca 2015 roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wydarzenia miało zachęcić szczecinian do zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku i wędkowania
 

Celem programu Ekologiczne Wędkowanie, w ramach którego odbył się piknik, jest poprawa bezpieczeństwa na wodzie i zachęcenie wędkarzy do noszenia kamizelek asekuracyjnych. Dzięki projektowi, do miłośników wędkarstwa, a także członków Społecznych Straży Rybackich trafiły między innymi kamizelki oraz kolce ratunkowe.


Podczas EKO-PIKNIKU działało stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na którym można było sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii. Konkursy dla szczecinian przygotowali także: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Lasy Państwowe, Straż Miejska czy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wśród atrakcji były także: pokaz ratownictwa na Odrze oraz prezentacja umiejętności policyjnych psów. Podczas EKO-PIKNIKU pojawiły się też policyjne konie, zakupione dzięki dotacji WFOŚiGW w Szczecinie.

EKO-PIKNIK zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Partnerem wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


...